Czy zamykanie naczynek jest skuteczne?

Czy zamykanie naczynek jest skuteczne?

Problemy z naczynkami dotyczą szerokiej grupy osób, ponieważ pojawiają się na skutek uwarunkowań genetycznych, siedzącego lub stojącego trybu pracy, nadwagi, małej aktywności ruchowej, a także podczas przyjmowania tabletek hormonalnych. Pękające naczynka to poszerzone naczynia włosowate, które są widoczne przez skórę - określa się je teleangiektazjami lub venulektazjami. Pajączkami nazywamy zmiany estetyczne, które pojawiają się na kończynach dolnych, jednakże mogą one również pokazywać się na innych częściach ciała, np. twarzy, dekolcie czy na rękach. Rzadziej z pajączkami można spotkać się na brzuchu, tułowiu czy na plecach. Z pajączkami warto zgłosić się do lekarza, ponieważ zmian nie wolno bagatelizować - konieczne jest przeprowadzenie badania USG Doppler, które pomoże stwierdzić, czy zmiany mają wyłącznie charakter kosmetologiczny czy są objawem przewlekłej niewydolności żylnej.

Jak leczy się pajączki?
Pajączki mogą być skutecznie leczone, jednakże należy zwrócić się do doświadczonego i wykwalifikowanego lekarz flebolog. Terapia powinna rozpocząć się od wspomnianego badania ultrasonograficznego z wykorzystaniem efektu Dopplera - właśnie podczas tego badania możliwe jest odkrycie przyczyny występowania pajączków i opracowanie dalszego planu działania. Brak przeprowadzenia badania mógłby doprowadzić do poważnych powikłań i znacznego pogorszenia stanu chorego. Najczęściej leczenie odbywa się z wykorzystaniem dwóch metod: laseroterapii przezskórnej lub zabiegu jakim jest skleroterapia kompresyjna. Zabieg powinien być przeprowadzony przez odpowiedniego lekarza.

Zmień swoje nawyki
Oczywiście zabiegi zamykania pajączków nie uchronią nas przed powstaniem nowych zmian, lecz jedynie zlikwidują zmianyjuż powstałe. W takim przyadku, warto zacząć zmieniać swoje codzienne nawyki. Najważniejszym czynnikiem jest zrezygnowaniem z nadmiernego spożywania używek, m.in. alkoholu czy papierosów, a także zrzucenie nadmiernych kilogramów. Jeżeli Twoja praca polega na wielogodzinnym staniu lub siedzeniu, koniecznie warto wprowadzić do swojego codziennego życia sporą dawkę ruchu.

Dodaj swoją opinię
Twoja ocena ogólna:
Opinie (1)
Lena
5/5
Polecam mikroskleroterapię pod okiem dr Pawła Siastały. Bardzo skuteczny zabieg dal wszystkich którzy chcą się pozbyć brzydkich pajączków

Zobacz również

Oceń przychodnię
jako pierwszy
Ocena: 4.5/5 (8 opinii)
Oceń przychodnię
jako pierwszy
Ocena: 5/5 (3 opinie)
Oceń przychodnię
jako pierwszy

Afty to bolesne i irytujące owrzodzenia jamy ustn...
Prawidłowa technika szczotkowania zębów jest kl...
Złote polskie jesienie skutkują nie tylko piękn...
Zabieg skleroterapii przeznaczony jest dla osób, ...
Afty to jedno z najczęstszych schorzeń jamy ustn...
Żylaki miejsc intymnych to problem, który dotyka...