Flebologia i flebologia estetyczna, czym się zajmują te dziedziny?

Flebologia i flebologia estetyczna, czym się zajmują te dziedziny?

W przypadku problemów żylnych niezwykle ważna jest ich profilaktyka, ponieważ w przypadku przewlekłej niewydolności żylnej lepiej jest zapobiegać niż leczyć. Jeżeli zauważymy u siebie na kończynach dolnych pajączki, występowanie opuchlizn lub mrowienie połączone z drętwieniem, koniecznie trzeba wybrać się do lekarza flebologa, który przeprowadzi wywiad lekarski, a także wykona kompleksowe badanie USG żył , dzięki któremu sprawdzi stan żył oraz pracę zastawek - nie będzie dla niego problemem stwierdzenie stopnia zaawansowania choroby, z którą zmaga się pacjent.

Czym zajmuje się współczesna flebologia?
Flebologia to dział medycyny, który zajmuje się chorobami żył, w szczególności niewydolnością żylną, zakrzepicą i żylakami. Flebologia to nie tylko diagnostyka chorób żył, ale również ich leczenie: farmakologiczne, zabiegowe lub operacyjne. W dawnych czasach jedynym sposobem na ratunek dla osób z żylakami kończyn dolnych były bolesne operacje, które wymagały rekonwalescencji. W dzisiejszych czasach leczenie żylaków odbywa się w nieco mniej inwazyjny, czasami nawet bezbolesny, a zarazem niezwykle efektowny sposób.

Flebologia estetyczna
Do gabinetów flebologicznych coraz częściej zgłaszają się panie, na których kończynach dolnych pojawiają się tzw. pajączki, czyli teleangiektazje, które mogą nie tylko okazać się problemem estetycznym - czasami jest to jedna z pierwszych zapowiedzi rozwijającej się niewydolności żylnej. Flebologią estetyczną w dzisiejszych czasach nazywany jest dział, który kiedyś był całkowicie ignorowany przez lekarzy. Flebologia estetyczna zajmuje się przede wszystkim usuwaniem niechcianych pajączków, otwartych naczynek czy zasinień powstających na nogach. Nawet w przypadku flebologii estetycznej, pacjenci pierwsze muszą przejść diagnostykę wraz z USG Dopplera, aby upewnić się, że wybrany sposób leczenia, np. skleroterapia, nie zaszkodzi pacjentowi.

Dodaj swoją opinię
Twoja ocena ogólna:
Opinie (0)

Zobacz również

Oceń przychodnię
jako pierwszy
Ocena: 4.6/5 (10 opinii)
Ocena: 5/5 (61 opinii)
Oceń przychodnię
jako pierwszy

Miażdżyca jest chorobą, która statystycznie na...
Okrągłe, ciemnoniebieskie, słodkie i soczyste ...
Pajączki na nogach, czyli poszerzone naczynka prz...
Flebologia to dziedzina medycyny, której nazwa wy...
Wolumetria twarzy to jeden z najskuteczniejszych s...
Nieestetyczne pajączki, groźne dla zdrowia żyla...