Zobacz również:

Jak wygląda diagnostyka żylaków kończyn dolnych?

Jak wygląda diagnostyka żylaków kończyn dolnych?

Diagnostyka żylaków kończyn dolnych jest konieczna, gdy chcemy rozpocząć skuteczne leczenie. Warto pamiętać, że pajączki naczyniowe i żylaki kończyn dolnych nie są wyłącznie nieestetycznym defektem kosmetycznym, ale również chorobą żylną. Przewlekła niewydolność żylna jest jedną z najczęstszych chorób cywilizacyjnych z wyraźną przewagą występowania u kobiet. 

Czym jest badanie USG Doppler?
Badania USG żył mają na celu zobrazować występowanie zmian zakrzepowych lub pozakrzepowych, a także umożliwiają lekarzowi flebologowi sprawdzenie stanu zastawek żylnych. Flebolog Paweł Siastała, dzięki badaniu diagnostycznemu USG Doppler będzie mógł określić czy naczynia krwionośne są wydolne, czy niewydolne, a więc czy potrzebna jest profilaktyka i wprowadzenie odpowiedniego leczenia. Badanie ultrasonograficzne z efektem Dopplera warto wykonywać u doświadczonego i odpowiednio wykwalifikowanego lekarza, który ma szeroką wiedzę, ponieważ będzie on mógł udzielić kompleksowych informacji. Badanie USG Doppler jest badaniem całkowicie nieinwazyjnym i bezbolesnym, dlatego może być przeprowadzane zarówno u kobiet w ciąży, jak i u kobiet karmiących piersią. Dzięki aparatowi ultrasonograficznemu istnieje możliwość zaobserwowania przepływu krwi, a efekt Dopplera umożliwia sprawdzenie częstotliwości fali dźwiękowej odbitej od krwi, która następnie jest rejestrowana w postaci obrazu na monitorze.

Kto nie powinien wykonywać badania USG Doppler?
Chociaż badania USG żył są całkowicie nieinwazyjne, to jednak istnieją przypadki, w których lepiej ich nie wykonywać. Z badania warto zrezygnować, gdy mamy do czynienia z uszkodzeniami skóry w miejscu, w którym ma być wykonane badanie. Badanie warto przełożyć na inny termin, gdy zmagamy się z oparzeniami, otwartymi ranami, a także złamaniami. Z badania USG Doppler nie wolno jednak całkowicie rezygnować, ponieważ jest ono niezwykle skuteczne w wykrywaniu wszelkich nieprawidłowości związanych z zaburzeniami krążenia w kończynach dolnych.

Dodaj swoją opinię
Twoja ocena ogólna:
Opinie (3)
Danuta
5/5
Po wykonanym badaniu USG Dopplera, zostałam skierowana na usuwanie żylaków za pomocą skleroterapii.
Dominika
5/5
Miałam robione usg Dopplera - od tego badania zaczęło się moje leczenie.
Paulina
5/5
Takie badanie pozwala dobrać najbardziej skuteczną dla nas metodę leczenia żylaków.

Zobacz również

Oceń przychodnię
jako pierwszy
Oceń przychodnię
jako pierwszy
Oceń przychodnię
jako pierwszy
Ocena: 5/5 (3 opinie)

Czy wiesz, że webinary są wybierane przez blisko...
Diagnostyka żylaków kończyn dolnych jest koniec...
Żylaki kończyn dolnych są dość potoczną nazw...
Chirurg żył, inaczej chirurg naczyniowy to specj...
Obrzęk tłuszczowy to schorzenie, które znane je...
Hemoroidy są powszechnym problemem, który ...