Kiedy najlepiej wykonać zabieg na żylaki?

Kiedy najlepiej wykonać zabieg na żylaki?

Żylaki kończyn dolnych są schorzeniem, które może dotknąć osoby niezależnie od wieku oraz od płci — wpływ na ich powstanie mają uwarunkowania genetyczne, a także prowadzony tryb życia, m.in. aktywność fizyczna, dieta, jak również tryb życia. Kiedy zauważymy u siebie objawy rozwijającej się niewydolności żylnej, należy natychmiast zgłosić się do lekarza flebologa, który podczas wizyty konsultacyjnej przeprowadzi szczegółowy wywiad lekarski oraz bezinwazyjne badanie USG żył z wykorzystaniem efektu Dopplera, dzięki któremu będzie mógł zdiagnozować przyczynę wystąpienia żylaków czy pajączków. Po odpowiednim przeanalizowaniu sytuacji lekarz flebolog dobierze najlepszą metodę leczenia. Kiedy jest najlepszy czas na rozpoczęcie leczenia żylaków?

Najskuteczniejsze metody leczenia żylaków
Leczenie żylaków Warszawa
warto rozpocząć w jak najwcześniejszym stadium, ponieważ istnieje wtedy szansa na lepsze efekty. W początkowej fazie leczenia najczęściej wykorzystuje się maści oraz leki doustne, których zadaniem jest wzmocnienie oraz udrożnienie żył. Lekarz flebolog może również zlecić noszenie rajstop lub podkolanówek uciskowych, dobrać odpowiednie ćwiczenia i wprowadzić masaże kończyn dolnych — są to czynności profilaktyczne, które mogą znacznie zahamować lub całkowicie zatrzymać rozwijającą się przewlekłą niewydolność żylną. Jeżeli jednak zmiany są w nieco bardziej zaawansowanym stadium, konieczne będzie dobranie zabiegów, które pozwalają na usunięcie żylaków. Jednym z chętniej wybieranych zabiegów do zmian żylnych o średniej wielkości jest skleroterapia, która polega na ostrzykiwaniu żył specjalnym preparatem chemicznym w formie płynu lub piany. Jednym z najmniej inwazyjnych zabiegów jest natomiast laserowe usuwanie żylaków, dzięki któremu można zamknąć niewydolne naczynia krwionośne, które z czasem mogą zacząć zanikać.

Czy pora roku ma znaczenie?
Lato czas, w którym chętnie odkrywamy nogi, dlatego chcemy, aby wyglądały one nienagannie. Co jednak zrobić, gdy zauważymy u siebie pajączki lub żylaki? Jak już wspomnieliśmy, jak najszybciej należy umówić się na wizytę do lekarza flebologa, który dobierze odpowiednią metodę leczenia. Kiedy będzie możliwe wykonanie zabiegu na żylaki? Zabiegu usuwania żylaków mogą być przeprowadzane przez cały rok, jednakże zaleca się pacjentom umawianie na wykonanie procedury w nieco chłodniejszych miesiącach, ponieważ pora roku może znacznie wpłynąć na komfort pacjenta, jak również na przebieg rekonwalescencji po zabiegu.

Dodaj swoją opinię
Twoja ocena ogólna:
Opinie (2)
~żylaki flebolog
5/5
alternatywą dla wizyty u flebologa jest ?? wszyscy mówia ze jak żylaki to do flebologa płacic ogroną kase za zabieg- ale czy mozna to jakos samemy wyleczyć ? przecież organizm sam sie moze regenroeać - trzeba mu tylko pomóc. Świczenia ? basen ? dieta ?
żylaki Warszawa
5/5
polecam serwis http://www.zylaki.warszawa.pl/ ranking specjalistów zajmujących sie zylakami

Zobacz również

Żyły są odpowiedzialne za prawidłowe funkcjono...
Lasery wykorzystywane są przede wszystkim w medyc...
Wady zgryzu są bardzo powszechne i diagnozuje si...
Flebolog, czyli specjalista zajmujący się leczen...
Pasta do zębów odgrywa kluczową rolę w u...
Żylaki w ciąży to dość częste zjawisko, któ...