Zobacz również:

Kiedy udać się do flebologa?

Kiedy udać się do flebologa?

Flebolog to lekarz specjalista zajmujący się diagnostyką, profilaktyką i leczeniem chorób żył. O wizycie u flebologa warto pomyśleć nie tylko wtedy, gdy dolegliwości ze strony chorych naczyń zmuszą nas do skorzystania z pomocy lekarskiej. Znacznie łatwiej jest bowiem zapobiegać tego typu chorobom, niż je leczyć. Choroby żył bardzo często nawracają, a jeśli nie podejmiemy leczenia odpowiednio wcześnie, konieczna może być operacja.

Jakie choroby żył występują najczęściej?
Wśród najczęstszych schorzeń w obrębie naczyń żylnych dominują żylaki. Dotyczą one zazwyczaj kończyn dolnych, ale nierzadko spotykane są również żylaki miednicy oraz krocza. Bardzo powszechnym problemem, który może dotyczyć nawet połowy populacji w krajach wysokorozwiniętych są hemoroidy. Niestety, zazwyczaj dopiero ich zaawansowana postać zmusza pacjentów do tego, aby podjąć odpowiednie kroki i umówić się na wizytę do lekarza. Flebolodzy spotykają się na co dzień w swojej pracy z ciężkimi przypadkami wynikającymi z patologii, które rozwijały się w obrębie żył przez długi czas. Prowadzą one często do przewlekłej niewydolności żylnej, owrzodzeń oraz zakrzepicy żył głębokich.

Z jakimi objawami zgłosić się do flebologa?
Aby nie dopuścić do rozwoju schorzeń warto dokładnie obserwować organizm i ciało, zwłaszcza jeśli jesteśmy w grupie ryzyka. Zalicza się do niej przede wszystkim osoby, które prowadzą siedzący tryb życia i są narażone na stres. Zanim żylaki zaczną być widoczne przez skórę, wiele osób uskarża się na kurcze i bóle nóg, a także uczucie ciężkości. Objawy nasilają się zwłaszcza wieczorem. Dopiero później występują widoczne zmiany w postaci widocznych, poskręcanych żył, a także obrzęków. Wizytę u flebologa warto rozważyć również w sytuacji, gdy na nogach są widoczne tzw. pajączki, czyli drobne naczynka o czerwonym lub fioletowym odcieniu. Wbrew pozorom nie są one wyłącznie defektem estetycznym, ale mogą świadczyć o tym, że żyły nie pracują tak jak powinny.

Dodaj swoją opinię
Twoja ocena ogólna:
Opinie (5)
Marian
5/5
Im wcześniej, tym lepiej!
Agata
5/5
Z tą wizytą to byle nie za późno bo jak wiem po sobie, wcześnie wykryte schorzenie min. takie jakim są żylaki nóg, można szybko i bezinwazyjnie usunąć raz na zawsze.
Rozalia
5/5
Nieleczone żylaki moga prowadzić do wielu innych chorób.
Tomek
5/5
Nie warto zwlekać w czasie, tylko udać się do flebologa, gdy zobaczymy żylaki lub pajączki na naszym ciele.
Piotr
5/5
Znajoma poleciła mi gabinet dr Palucha kiedy zauważyłem małe zmiany żylne na nogach, szybko zareagowałem i aktualnie cieszę się zdrowiem w pełni. Światło laserowe to metoda leczenia jaka dobrali dla mnie specjaliści.

Zobacz również

Pajączki na nogach, czyli poszerzone naczynka prz...
Żyły są odpowiedzialne za prawidłowe funkcjono...
Do lekarza proktologa należy wybrać się, jeżel...
Żylaki miejsc intymnych to problem, który dotyka...
Zabieg skleroterapii przeznaczony jest dla osób, ...
Czy wiesz, że webinary są wybierane przez blisko...