Manualny drenaż limfatyczny w leczeniu żylaków

Manualny drenaż limfatyczny w leczeniu żylaków

Żylaki kończyn dolnych to problem, z którym zmaga się wiele osób na świecie - nie tylko stanowią one defekt kosmetyczny, ale również są poważnym problemem zdrowotnym, którego nie można bagatelizować. Leczenie żylaków jest uzależnione od wielkości zmian, które można dokładnie zdiagnozować za pomocą badania usg żył Doppler. Jedną z popularniejszych metod leczenia okazuje się manualny drenaż limfatyczny, który stosowany jest również w przypadku obrzęków i zastoin limfatycznych. Czym jest manualny drenaż limfatyczny i jakie są jego wskazania?

Jak wygląda manualny drenaż limfatyczny?
Manualny drenaż limfatyczny polecany jest osobom, u których zmiany żylne nie znajdują się jeszcze w zaawansowanym stadium. Masaże często polecane są w formie zabiegów profilaktycznych, a więc zapobiegających powstawaniu żylaków. Leczniczy masaż nie tylko pozwoli przywrócić sprawne krążenie w nogach, ale również zmniejsza obrzęki i niweluje uczucie ciężkości. Manualny drenaż limfatyczny polega na ugniataniu, rozcieraniu i głaskaniu newralgicznych punktów uda, podudzia i stopy. Niezwykle ważne w przypadku drenażu limfatycznego jest wykonywanie go w kierunku serca, czyli od dołu w górę. Technika drenażu pobudza do pracy układ krwionośny, dzięki czemu krew będzie płynęła w żyłach szybciej, co pozwoli zmniejszyć się obrzękom i szybciej usunięte zostaną szkodliwe produkty przemiany materii. Warto pamiętać, że manualny drenaż limfatyczny ma działanie ogólnoustrojowe.

Jakie są zalety manualnego drenażu limfatycznego?
· profilaktyka i leczenie tzw. ciężkich nóg,
· dotlenienie i odżywienie skóry,
· zmniejszenie cellulitu i wspomożenie odchudzania,
· usunięcie z organizmu zbędnych produktów przemiany materii,
· przyśpieszenie wchłaniania siniaków po urazach.

Kiedy zabieg nie zostanie przeprowadzony?
Manualny drenaż limfatyczny może zostać przeprowadzony w pierwszym stadium rozwoju żylaków, gdy zmagamy się z uczuciem ciężkich nóg i obrzmieniem, a także widocznymi pajączkami. W przypadku, gdy mamy do czynienia z zaawansowanym rozwojem choroby niewydolności żylnej i widocznymi żylakami, pacjent może spotkać się z domową wykonania masażu limfatycznego.

Dodaj swoją opinię
Twoja ocena ogólna:
Opinie (2)
~Toemk
5/5
żylaki powiązane są nadwagą oraz brakiem wysiłku fizycznego - pływanie jest idealne - nie tylko na kręgosłup ale i na zylaki...
Klara
5/5
Teraz jest coraz więcej skutecznych metod, które pozwalają zapobiec powstawaniu żylaków.

Zobacz również

Pasta do zębów odgrywa kluczową rolę w u...
Zabiegi osoczem bogatopłytkowym uchodzą za jedne...
Usieciowany kwas hialuronowy do wolumetrii ZFill d...
Pajączki na nogach, czyli poszerzone naczynka prz...
Afty jamy ustnej to bolesne owrzodzenia, które wy...
Złote polskie jesienie skutkują nie tylko piękn...