O czym świadczą poszerzone naczynia na piersiach?

O czym świadczą poszerzone naczynia na piersiach?

Naczynia żylne można zaobserwować na niemal całej powierzchni ciała. To dlatego, że układ tych naczyń występuje wszędzie. W niektórych przypadkach jednak widoczność żył ulega zwiększeniu, co może wywołać niepokój. Poszerzone naczynia w zależności od tego w jakim miejscu się znajdują mogą być objawem różnych schorzeń. W obszarze takim jak piersi mogą mieć charakter wyłącznie estetyczny, niewskazujący na zmiany patologiczne. Nie oznacza to jednak, że można je bagatelizować. Warto skonsultować się z lekarzem, który będzie mógł ocenić ich stan.

Skąd biorą się widoczne żyłki?
Poszerzone i widoczne pod powierzchnia skóry naczynia na piersiach to zdecydowanie rzadsze zjawisko od zmian na nogach czy twarzy. U wielu pacjentek jest to kwestia naturalnych skłonności i jeśli lekarz nie stwierdzi, że są wynikiem patologii to nie ma podstaw do obaw. Warto jednak udać się do specjalisty, ponieważ poszerzone żyły na piersiach mogą wynikać też z zaburzeń gospodarki hormonalnej. Piersi bardzo szybko reagują na gwałtowne zmiany. Widoczne pod skórą naczynia są jednym z pierwszych objawów ciąży, ale mogą także świadczyć o chorobach nowotworowych. Niestety wiele pacjentek nie mówi o tym problemie swoim lekarzom, a oni sami niekiedy przejawiają tendencję do bagatelizowania tego problemu.

Kiedy naczynia na piersiach powinny niepokoić?
Występowania zmian w obszarze piersi powinno się każdorazowo zgłosić lekarzowi. Szczególnie nie należy z tym zwlekać w sytuacji, gdy oprócz widocznych żył skóra w tym miejscu jest zaczerwieniona bądź bardziej tkliwa na dotyk. Obrzęk wokół węzłów chłonnych pod pachami lub innego rodzaju objawy, także powinny zostać niezwłocznie skonsultowane.
Uwagę należy zwracać nie tylko na duże żyły, ale również te mniejsze. Na występujące w organizmie patologie mogą wskazywać także mniejsze naczynia, zwane powszechnie pajączkami, które najczęściej pojawią się w dolnych partiach piersi, pod otoczkami sutkowymi lub miejscu przylegania dolnej krawędzi biustonosza. W takiej sytuacji warto pójść do specjalisty lekarz flebolog, który zbada zmiany i zaproponuje ewentualny zabieg ich usunięcia.

Dodaj swoją opinię
Twoja ocena ogólna:
Opinie (0)

Zobacz również

Zimmer Z Cryo 6 Derma Cooler to urządzenie chłod...
Pleśniawka, inaczej znana jako grzybica jamy ustn...
Afty to jedno z najczęstszych schorzeń jamy ustn...
USG Doppler jest nieinwazyjnym badaniem pozwalają...
Hemoroidy są powszechnym problemem, który dotycz...
Żylaki są problemem na globalną skalę, poniewa...