Pajączki na nogach - jaki zabieg skutecznie je usunie?

Pajączki na nogach - jaki zabieg skutecznie je usunie?

Pajączki na nogach, czyli poszerzone naczynka prześwitujące przez skórę są jednym z najczęstszych problemów, z którymi mierzy się współczesna flebologia. Choć same wydają się niegroźnym schorzeniem, a ich usunięcie nie wymaga skomplikowanych zabiegów, to są one niestety dość złożonym problemem. Najlepszym tego dowodem jest duże grono pacjentek, które wciąż borykają się z niedoskonałościami pomimo zastosowania terapii. Niezadowolone z rezultatu zabiegu poszukują innych rozwiązań. Tymczasem brak pożądanego efektu często wynika z braku właściwej diagnozy i niewyleczenia przyczyny schorzenia.

Diagnoza to podstawa
Wiele pacjentek i pacjentów dotkniętych problemem pajączków kwalifikowanych jest do zabiegów bez właściwej diagnozy. Zdarza się, że pod uwagę bierze się tylko te zmiany, które są widoczne gołym okiem na skórze. W takich przypadkach prawdopodobieństwo nawrócenia pajączków jest ogromne, ponieważ wciąż niezaleczona zostaje ich właściwa przyczyna. Profesjonalna flebologia zakłada, że naczynia powinno się zamykać od większych, ulokowanych głęboko pod skórą do mniejszych, znajdujących się tuż pod jej powierzchnią. Konieczne jest więc wykonanie badania USG żył Doppler, które pozwala wyszukać w dokładny sposób miejsca, gdzie następuje przeciek krwi z naczyń głębokich do powierzchownych. Na tej podstawie można zlikwidować prawdziwe źródło problemu.

Dobranie metody terapii do potrzeb pacjenta
Rozszerzone naczynka usuwa się zazwyczaj dwoma głównymi metodami. Pierwszą z nich jest laseroterapia, a drugą skleroterapia. Nie są to jednak pojedyncze procedury, lecz zbiór różnych technik. W laseroterapii wykorzystuje się w końcu lasery o różnej długości fal i częstotliwości promieniowania. Podobnie w przypadku skleroterapii, stosuje się różne typy preparatów i sposoby ich podawania. Na zabieg warto zgłosić się do specjalisty, który nie tylko posiada biegłość w przeprowadzaniu obu terapii, ale również dysponuje wyspecjalizowaną wiedzą o naczyniach. Taką osobą jest lekarz flebolog. Jego codzienna praca koncentruje się na diagnostyce i leczeniu chorób żylnych, dlatego może otoczyć pacjenta najbardziej kompleksową opieką spośród wszystkich specjalistów od układu naczyniowego.

Dodaj swoją opinię
Twoja ocena ogólna:
Opinie (0)

Zobacz również

Oceń przychodnię
jako pierwszy
Ocena: 5/5 (43 opinie)
Oceń przychodnię
jako pierwszy

ZFill Refresh 2 to produkt na bazie usieciowanego ...
Afty jamy ustnej to bolesne owrzodzenia, które po...
Problemy z naczynkami dotyczą szerokiej grupy os...
Pasta do zębów odgrywa kluczową rolę w u...
Pajączki przez wiele osób uważane są wy...
Flebolog to lekarz specjalista zajmujący się dia...