Poszerzone żyły na rękach

Poszerzone żyły na rękach

Z problemem poszerzonych żył na rękach zmaga się wiele osób — nie są one wyłącznie problemem estetycznym, lecz mogą stanowić objaw, np. zakrzepicy żylnej lub rozwijającej się przewlekłej niewydolności żylnej.

Kto jest narażony na poszerzenie żył na rękach?
Poszerzone naczynia krwionośne na kończynach górnych mogą być niezwykle wyraźne u osób, u których występuje niska zawartość tkanki tłuszczowej — jednakże tego typu zmiany mają najczęściej charakter kosmetyczny. Kiedy możemy mówić o chorobie żylnej? Istotnym czynnikiem jest nasz wiek — zastawki stają się mniej wydolne, żyły tracą na elastyczności, natomiast skóra jest znacznie cieńsza niż w latach młodości. Z problemem poszerzenia żył na rękach będą się zmagać osoby pracujące fizycznie lub trenujące podnoszenie ciężarów na siłowni, ponieważ taka aktywność fizyczna doprowadza do wzrostu ciśnienia w żyłach, które "rozpycha" żyły. Warto pamiętać, że naczynia krwionośne poszerzają się również na skutek nadmiernego ciepła. Oczywiście mogą one mieć również związek z rozwojem żylaków, zakrzepicy czy zapaleniem żył powierzchownych.

Obserwacja flebologiczna
W przypadku poszerzonych żył na rękach niezwykle ważna jest obserwacja pojawiających się zmian, a także określenie, w jakich przypadkach są one mniej lub bardziej widoczne. Jeżeli zauważymy jakieś niepokojące zmiany, warto zwrócić się do lekarza - flebolog Warszawa, który jest specjalistą w dziedzinie chorób żylnych. Zmiany na rękach mogą okazać się dla wielu osób problemem estetycznym, ponieważ są ciągle eksponowane. Poszerzone żyły na rękach można skutecznie usunąć dzięki zabiegowi skleroterapii lub miniflebektomi.

Dodaj swoją opinię
Twoja ocena ogólna:
Opinie (1)
Renata
5/5
Z problemem poszerzonych żył zmagałam się od dawna. Jakiś czas temu trafiłam do kliniki Belvedere. Dr Siastała zaproponował zabieg miniflebektomi. Polecam u mnie się sprawdził

Zobacz również

Oceń przychodnię
jako pierwszy
Oceń przychodnię
jako pierwszy
Oceń przychodnię
jako pierwszy
Ocena: 5/5 (3 opinie)

Morsowanie, czyli regularne kąpiele w zimnej wodz...
Refluks żylny to nic innego jak cofanie krwi w na...
Długość naszego snu jest zależna przede wszyst...
Czy wiesz, że webinary są wybierane przez blisko...
Żylaki to powszechny problem, który dotyka wiele...
Masaż bańką chińską jest niezwykle popularnym...