Zabieg wolumetrii twarzy w medycynie estetycznej

Zabieg wolumetrii  twarzy w medycynie estetycznej

Wolumetria twarzy to jeden z najskuteczniejszych sposobów na radzenie sobie z niedoskonałościami wynikającymi z upływającego czasu. Określana jest często jako modelowanie bez skalpela. Przy pomocy tego zabiegu można skorygować kształt twarzy i jej poszczególne elementy, a także ujędrnić i podnieść opadającą skórę w miejscach takich jak żuchwa, policzki, skronie i podbródek. Zabieg wykonuje się w gabinecie medycyny estetycznej i jest on alternatywą dla interwencji chirurgicznej.

Na czym polega zabieg wolumetrii?
W zabiegu wolumetrii zamiast skalpela używa się preparatu, który działa ja wypełniacz zwiększający objętość tkanek skóry. Popularne są zabiegi z wykorzystaniem kwasu hialuronowego. Wypełnia on i podnosi zapadniętą skórę, a także wygładza drobne zmarszczki. Zapewnia przy tym naturalne efekty, dzięki czemu nie jest zauważalna jakakolwiek ingerencja. Jest także bezpieczną dla organizmu ludzkiego substancją, ponieważ występuje w nim naturalnie. Z tego względu bardzo rzadko powoduje powikłania w postaci reakcji alergicznych. Do zabiegu wolumetrii można wykorzystać nie tylko kwas hialuronowy, ale również inne preparaty. Często stosuje się stymulatory takie jak hydroksyapatyt wapnia, który pobudza komórki skóry do produkcji własnego kolagenu.

Wolumetria - dla kogo to zabieg?
Wolumetria jest zabiegiem, z jakiego może skorzystać w zasadzie każda osoba pragnąca zachować urodę i młody wygląd na długi czas. Procedura ta pozwala zaradzić wielu problemom wynikającym z postępującego procesu starzenia w sposób znacznie mniej inwazyjny niż operacje plastyczne. Dodatkową zaletą dla wielu osób jest pełna odwracalność zabiegu. Efekty w zależności od zastosowanego preparatu mogą utrzymywać się od kilku do kilkunastu miesięcy. Po tym czasie twarz wraca do swojego pierwotnego wyglądu. Osoby zadowolone z efektów mogą powtarzać go wielokrotnie. Wolumetria jest idealnym zabiegiem nie tylko dla kobiet ale również dla mężczyzn. Coraz więcej z nich decyduje się na modelowanie, gdy wraz z wiekiem naturalny kontur żuchwy ulega zatarciu, a nadmiar zwisającej skóry postarza wizualnie.

Dodaj swoją opinię
Twoja ocena ogólna:
Opinie (9)
Celina
5/5
Wiele kobiet poleca ten zabieg, efekty są świetne.
Elizka
5/5
Moja cera jest teraz elastyczna i taka napięta. Uwielbiam ten efekt.
Karina
5/5
To prawda. Wolumetria efektownie modeluje twarz. Wyglądam jak kilka lat młodziej po tym zabiegu.
Monika
5/5
@Asia to nie ma na co czekać, to na prawdę nic strasznego. Jeśli jesteś z Warszawy lub okolic to z całego serca polecam instytut dr Parda. Ja korzystam właśnie tam, raz na jakiś czas z różnych zabiegów i zawsze jestem bardzo ale to bardzo zadowolona ;*
Iwona
5/5
Jeśli ktoś szuka bezpiecznego zabiegu na poprawienie cery na twarzy to polecam właśnie ten.
Dominika
5/5
Ciekawy i przydatny artykuł. Właśnie szukałam informacji na temat tego zabiegu.
Justyna
5/5
Wolumetria świetnie sprawdziła się na mojej buzi. Nie musiałam wykonywać żadnego zabiegu chirurgicznego. Polecam.
Asia
5/5
Od dłuższego czasu zastanawiam się nad zabiegiem, który poprawiłby moją skórę twarzy. Nie jestem przekonana do bardzo inwazyjnych zabiegów ale ten wydaje się idealny.
Anastazja
5/5
Zabieg bardzo korzystnie poprawił mój wygląd i ogólne samopoczucie. Szczerze polecam.

Zobacz również

Ocena: 3.29/5 (7 opinii)
Ocena: 5/5 (8 opinii)
Oceń przychodnię
jako pierwszy

Zimowe kąpiele, znane powszechnie jako morsowanie...
Okrągłe, ciemnoniebieskie, słodkie i soczyste ...
Regularne wizyty u dentysty są kluczowym elemente...
Hemoroidy są powszechnym problemem, który dotycz...
Afty to bolesne i irytujące owrzodzenia jamy ustn...
Regularne kąpiele w zimnej wodzie gwarantują poz...