Zobacz również:

Żylaki miejsc intymnych — jak się objawiają?

Żylaki miejsc intymnych — jak się objawiają?

Żylaki miejsc intymnych to problem, który dotyka wiele kobiet — inaczej bywa on nazywany żylakami sromu i jest on tematem niezwykle wstydliwym dla płci damskiej. Najczęściej problem dotyka kobiety, które przebyły ciąże. Żylaki miejsc intymnych nie tylko wiążą się z poważnymi powikłaniami, ale również dolegliwościami bólowymi.

Mało kobiet mówi o tej przypadłości, jednakże wymaga ona diagnostyki i profesjonalnego leczenia. Najczęściej do poszerzenia naczyń krwionośnych dochodzi na łechtaczce lub wargach sromowych, często pojawiają się one również w okolicy odbytu. Oczywiście u każdej osoby, żylaki będą objawiać się inaczej — u jednych lekko poszerzonymi żyłami, a u innych masywnymi poszerzeniami naczyniowymi, występując jednostronnie lub obustronnie. Żylaki miejsc intymnych mogą pojawić się w różnym wieku i najczęściej związane są z siedzącym trybem życia, noszeniem ciasnych ubrań, mogą wynikać z nadwagi, a także są efektem uprawiania poszczególnych sportów.

Jak powstają żylaki miejsc intymnych?
Najczęściej żylaki miejsc intymnych pojawiają się u kobiet, które były w ciąży. Poszerzone naczynia żylne są objawem problemów z odpływem krwi z danego miejsca. Przeszkodą, która uniemożliwia prawidłowe odprowadzenie krwi podczas ciąży, jest ciągle powiększająca się macica, a także tkanka tłuszczowa. Żylaki sromu nie są jedynie defektem wizualny, ale również mogą powodować pewne komplikacje i dolegliwości utrudniające codzienne funkcjonowanie. Występuje uczucie bólu i przekrwienie w okolicy warg sromowych, a także uczucie ciężkości w dolnych partiach brzucha. Kolejnymi objawami jest świąd w okolocy warg sromowych, ból w czasie poprzedzającym menstruację, a także ból po stosunku seksualnym.

Diagnoza problemu
Zdiagnozowanie żylaków miejsc intymnych jest zadaniem lekarza flebologa flebolog Warszawa — żylaki sromu nie różnią się niczym innym od normalnych żylaków oprócz lokalizacji. Podstawą diagnostyki jest wykonanie badanie USG żył Warszawa, które pozwoli na ocenę problemu i zaplanowanie dalszego leczenia.

Dodaj swoją opinię
Twoja ocena ogólna:
Opinie (5)
Izabela
5/5
Nie przypuszczałam, że żylaki mogą pojawiać się w miejscach intymnych.
Ilona
5/5
W Warszawie korzystałam z gabinetu flebologicznego dr Palucha i tam warto się w tej sprawie wybrać.
Marcelina
5/5
Dobrze, ze są takie miejsca jak ta strona, gdzie oprócz wyrażenia opinii na temat specjalistów do których uczęszczamy ze swoimi problemami, można także dowiedzieć się jak czujnie obserwować ciało i organizm.
Sandra
5/5
Trzeba obserwować swoje ciało i w razie potrzeby zaczerpnąć pomocy specjalisty. Polecam Doppler Instytut.
Kamila
5/5
Warto wybrać się do flebologa raz na jakiś czas.

Skleroterapia jest nowoczesnym zabiegiem i tzw. z...
Z problemem poszerzonych żył na rękach zmaga si...
Do lekarza proktologa należy wybrać się, jeżel...
Nieestetyczne pajączki, groźne dla zdrowia żyla...
ZFill Refresh 2 to produkt na bazie usieciowanego ...
Żylaki kończyn dolnych to problem, z którym zma...