Zobacz również:

Żylaki, pajączki, hemoroidy - zadanie dla flebologa?

Żylaki, pajączki, hemoroidy - zadanie dla flebologa?

Nieestetyczne pajączki, groźne dla zdrowia żylaki oraz bolesne i wstydliwe hemoroidy - wszystkie te problemy mają wspólny mianownik. Jest nim nieprawidłowy stan żył, który najczęściej wywołany jest siedzącym trybem życia, złymi nawykami żywieniowymi i niską aktywnością. Osoby dotknięte tego typu problemami nie zawsze mają pojęcie o tym, gdzie szukać pomocy. Warto zatem wiedzieć, czy tego typu schorzenia lepiej skonsultować z angiologiem, chirurgiem naczyniowym czy też może z flebologiem.

Jaki lekarz pomoże przy chorobach żył?
Osoby, które podejrzewają, że mogą mieć do czynienia z chorobą naczyniową zazwyczaj mogą znaleźć wiele informacji na jej temat. Schorzenia tego rodzaju są bardzo powszechne i w sieci jest na ich temat wiele publikacji. Szybko można się z nich dowiedzieć, że z problemem warto udać się do specjalisty, ponieważ problem może skutkować bardzo poważnymi konsekwencjami. Pierwsze trudności pojawiają się jednak, gdy przychodzi do wyboru lekarza. Układ naczyń i związane z nim choroby to sprawa na tyle skomplikowana, że można wyróżnić kilku specjalistów w tej dziedzinie. Po pomoc można udać się w pierwszej kolejności do lekarza rodzinnego lub internisty, który wstępnie oceni problem i skieruje do właściwego specjalisty. Najczęściej będzie to angiolog lub chirurg naczyniowy. Możemy udać się również do flebologa - lekarza wyspecjalizowanego w chorobach żylnych.

Flebolog na żylaki, pajączki i hemoroidy
Flebolodzy to lekarze o dość mocno zawężonej specjalizacji, ponieważ koncentrują się oni przede wszystkim na diagnostyce i leczeniu chorób żylnych. Posiadają dzięki temu bardzo dużą wiedzę w tym temacie, dzięki czemu są w stanie skuteczniej diagnozować schorzenia i dopasowywać do nich najlepsze metody leczenia. Metody terapeutyczne, z jakich korzysta flebolog to przede wszystkim mało inwazyjne zabiegi takie jak laseroterapia, fale radiowe czy skleroterapia. Dzięki temu wielu chorych może uniknąć operacji chirurgicznej.

Dodaj swoją opinię
Twoja ocena ogólna:
Opinie (7)
Martyna
5/5
Rzeczywiście tak łatwo można pozbyć się tych pajączków?
Ewelina
5/5
Z żylakami, wiem że nie ma żartów i tutaj warto skontaktować się z najlepszym specjalistą. Diagnoza to jedno ale odpowiednio dobrana metoda leczenia to także, w krótkim czasie uporanie się z dolegliwościami. I tutaj opinie pacjentów, niejednokrotnie bywają nie zastąpione!
Brygida
5/5
Flebolog był dla mnie ratunkiem.
Beatka Szary
5/5
Chciałam napisać, że rekomendacje jakie otrzymuję dr Paluch są jak najbardziej na miejscu i ja sama się również pod nimi podpisuje. Wizytę zapisano mi w dogodnym dla mnie terminie, na miejscu bardzo miła obsługa a co najważniejsze i czego w ogóle się nie spodziewałam udało się dobrać dla mnie metodę leczenia drogą bezinwazyjną, która praktycznie od samego początku przynosi super dla mnie efekty. Dziękuje serdecznie.
Grażyna Wójcik
5/5
Widzę dużo pozytywnych opinii na temat dr Palucha i jego gabinetu flebologicznego, co mnie cieszy z racji że mam umówioną wizytę właśnie tam.
Patryk
5/5
Poprzez zaniedbanie choroby doprowadziłem u siebie do owrzodzenia żylnego, potrzebując specjalistycznej pomocy zdałem się na gabinet flebologiczny dr Paluch, który poleciła mi siostra. Otrzymała tutaj zadowalającą pomoc a ja aktualnie czekam na zabieg.
Teresa
5/5
Na usuwanie pajączków twarzy oraz inne działania z zakresu medycyny estetycznej, polecam dla każdej pani wizytę w podwarszawskiej klinice dr. Barbary Pardy - Głomskiej. Od dłuższego czasu korzystam z zabiegów w tym miejscu i jestem zachwycona.

Zobacz również

Oceń przychodnię
jako pierwszy
Oceń przychodnię
jako pierwszy
Ocena: 4.5/5 (8 opinii)

Diagnostyka żylaków kończyn dolnych jest koniec...
Żylaki są problemem na globalną skalę, poniewa...
Czy wiesz, że webinary są wybierane przez blisko...
Układ krwionośny jest szczególnie narażo...
Pojawiające się na nogach niebieskie lub czerwon...
Pajączki przez wiele osób uważane są wy...