Żylaki, pajączki, hemoroidy - zadanie dla flebologa?

Żylaki, pajączki, hemoroidy - zadanie dla flebologa?

Nieestetyczne pajączki, groźne dla zdrowia żylaki oraz bolesne i wstydliwe hemoroidy - wszystkie te problemy mają wspólny mianownik. Jest nim nieprawidłowy stan żył, który najczęściej wywołany jest siedzącym trybem życia, złymi nawykami żywieniowymi i niską aktywnością. Osoby dotknięte tego typu problemami nie zawsze mają pojęcie o tym, gdzie szukać pomocy. Warto zatem wiedzieć, czy tego typu schorzenia lepiej skonsultować z angiologiem, chirurgiem naczyniowym czy też może z flebologiem.

Jaki lekarz pomoże przy chorobach żył?
Osoby, które podejrzewają, że mogą mieć do czynienia z chorobą naczyniową zazwyczaj mogą znaleźć wiele informacji na jej temat. Schorzenia tego rodzaju są bardzo powszechne i w sieci jest na ich temat wiele publikacji. Szybko można się z nich dowiedzieć, że z problemem warto udać się do specjalisty, ponieważ problem może skutkować bardzo poważnymi konsekwencjami. Pierwsze trudności pojawiają się jednak, gdy przychodzi do wyboru lekarza. Układ naczyń i związane z nim choroby to sprawa na tyle skomplikowana, że można wyróżnić kilku specjalistów w tej dziedzinie. Po pomoc można udać się w pierwszej kolejności do lekarza rodzinnego lub internisty, który wstępnie oceni problem i skieruje do właściwego specjalisty. Najczęściej będzie to angiolog lub chirurg naczyniowy. Możemy udać się również do flebologa - lekarza wyspecjalizowanego w chorobach żylnych.

Flebolog na żylaki, pajączki i hemoroidy
Flebolodzy to lekarze o dość mocno zawężonej specjalizacji, ponieważ koncentrują się oni przede wszystkim na diagnostyce i leczeniu chorób żylnych. Posiadają dzięki temu bardzo dużą wiedzę w tym temacie, dzięki czemu są w stanie skuteczniej diagnozować schorzenia i dopasowywać do nich najlepsze metody leczenia. Metody terapeutyczne, z jakich korzysta flebolog to przede wszystkim mało inwazyjne zabiegi takie jak laseroterapia, fale radiowe czy skleroterapia. Dzięki temu wielu chorych może uniknąć operacji chirurgicznej.

Dodaj swoją opinię
Twoja ocena ogólna:
Opinie (7)
Martyna
5/5
Rzeczywiście tak łatwo można pozbyć się tych pajączków?
Ewelina
5/5
Z żylakami, wiem że nie ma żartów i tutaj warto skontaktować się z najlepszym specjalistą. Diagnoza to jedno ale odpowiednio dobrana metoda leczenia to także, w krótkim czasie uporanie się z dolegliwościami. I tutaj opinie pacjentów, niejednokrotnie bywają nie zastąpione!
Brygida
5/5
Flebolog był dla mnie ratunkiem.
Beatka Szary
5/5
Chciałam napisać, że rekomendacje jakie otrzymuję dr Paluch są jak najbardziej na miejscu i ja sama się również pod nimi podpisuje. Wizytę zapisano mi w dogodnym dla mnie terminie, na miejscu bardzo miła obsługa a co najważniejsze i czego w ogóle się nie spodziewałam udało się dobrać dla mnie metodę leczenia drogą bezinwazyjną, która praktycznie od samego początku przynosi super dla mnie efekty. Dziękuje serdecznie.
Grażyna Wójcik
5/5
Widzę dużo pozytywnych opinii na temat dr Palucha i jego gabinetu flebologicznego, co mnie cieszy z racji że mam umówioną wizytę właśnie tam.
Patryk
5/5
Poprzez zaniedbanie choroby doprowadziłem u siebie do owrzodzenia żylnego, potrzebując specjalistycznej pomocy zdałem się na gabinet flebologiczny dr Paluch, który poleciła mi siostra. Otrzymała tutaj zadowalającą pomoc a ja aktualnie czekam na zabieg.
Teresa
5/5
Na usuwanie pajączków twarzy oraz inne działania z zakresu medycyny estetycznej, polecam dla każdej pani wizytę w podwarszawskiej klinice dr. Barbary Pardy - Głomskiej. Od dłuższego czasu korzystam z zabiegów w tym miejscu i jestem zachwycona.

Zobacz również

Skleroterapia to jeden z najczęściej przeprowadz...
Pajączki przez wiele osób uważane są wy...
Badanie dopplerowskie występuje pod nazwą USG Do...
Zimmer Z Cryo 6 Derma Cooler to urządzenie chłod...
Żylaki są problemem na globalną skalę, poniewa...
Wyroby uciskowe polecane są osobom, które zmagaj...