Jak działa zabieg skleroterapii?

Jak działa zabieg skleroterapii?

Zabieg skleroterapii przeznaczony jest dla osób, które zmagają się z małymi lub średniej wielkości zmianami związanymi z rozwijającą się przewlekłą niewydolnością żylną. Zabieg niezwykle często jest rozważany u osób, u których doszło do wznowienia po innych zabiegach, a także u osób, które przeszły zakrzepicę lub zmagają się z zapaleniem w naczyniach krwionośnych. Skleroterapia jest zabiegiem małoinwazyjnym, dzięki któremu można pozbyć się pajączków, żył siatkowych, żylaków miejsc intymnych, zmian naczyniowych na pośladkach i na piersiach. Skuteczność zabiegu jest zależna przede wszystkim od skali uszkodzenia wewnętrznej struktury żyły.

Skleroterapia płynowa, a za pomocą piany
Zabieg skleroterapii może być przeprowadzany z wykorzystaniem preparatu płynnego - ten sposób jest jednym z najpopularniejszych do eliminacji niewydolności naczyń żylnych. Do światła naczynia wstrzykiwany jest środek o odpowiednim stężeniu z wykorzystaniem cienkiej igły. Ilość płynu dobierana jest w zależności od wielkości, a także od położenia uszkodzonego naczynia. Zabieg z wykorzystaniem płynu stosowany jest głównie do uszkodzeń średniej wielkości. Kolejnym rozwiązaniem jest skleroterapia z wykorzystaniem piany - jest on znany wśród leczenia niewielkich zmian naczyniowych, a także głównym pni. W tej metodzie wykorzystuje się spienioną formę preparatu. Gęsta piana dłużej i dokładniej oddziałuje ze ścianą naczynia, dzięki czemu można spodziewać się dokładniejszych efektów.

Zalety skleroterapii
Skleroterapia jest zabiegiem małoinwazyjnym, który chętnie wykorzystywany jest przez lekarzy flebologów zamiast klasycznych operacji. Tuż po zabiegu pacjent może wrócić do swojego normalnego toku dnia, jednakże tuż po zabiegu zalecany jest ok. 30-minutowy spacer, który ma zwiększyć napór na zamykane naczynie i zoptymalizować skuteczność leczenia. Po zabiegu na kończynach dolnych mogą być widoczne siniaki, które z czasem znikną. Efektu można spodziewać się po ok. 4-5 tygodniach od wykonania zabiegu.

Dodaj swoją opinię
Twoja ocena ogólna:
Opinie (2)
Iwona
5/5
Wiele pozytywnych opinii słyszałam o tym zabiegu
Jadzia
5/5
Polecam zabieg skleroterapii.

Zobacz również

Pasta do zębów odgrywa kluczową rolę w u...
Zimmer Z Cryo 6 Derma Cooler to urządzenie chłod...
Chirurg żył, inaczej chirurg naczyniowy to specj...
Prawidłowa technika szczotkowania zębów jest kl...
Pajączki przez wiele osób uważane są wy...
Z problemem poszerzonych żył na rękach zmaga si...