Masaż bańkami chińskimi, dla kogo?

Masaż bańkami chińskimi, dla kogo?

Masaż bańką chińską jest niezwykle popularnym trendem pielęgnacyjnym, szczególnie wśród Pań, które chcą zminimalizować widoczność cellulitu, a także zwiększyć elastyczność oraz jędrność skóry. Warto skonsultować zabieg masażu chińskiego z lekarzem flebologiem, który stwierdzi czy zabieg będzie bezpieczny dla zdrowia pacjenta, czy jednak przyczyni się do pogorszenia stanu żył.

Zalety masażu
W niektórych przypadkach masaż bańkami chińskimi wspomaga pracę krążenia obwodowego i jest świetnym sposobem na walkę z uczuciem ciężkich nóg, wszelkimi zastojami żylnymi, jak również sprzyja detoksykacji. Bańkę chińską szklaną lub plastikową przykłada się do ciała i wykonuje koliste, delikatne ruchy szczególnie wokół węzłów chłonnych - dochodzi do zwiększenia podciśnienia w układzie żylnym, co pomaga w odprowadzeniu limfy i przyczynia się do redukcji obrzęków.

Trendy medycyny wschodniej, a niewydolność żylna
Jednakże masaż bańkami chińskimi nie jest dla wszystkich, ponieważ jak już wspomnieliśmy, wytwarza podciśnienie, które przyczynia się do znacznego poszerzenia naczyń skórnych i odessania krwi z głębszych partii żylnych do tych położonych tuż przy powierzchni. Takie działania mogą doprowadzić do znacznego zniszczenia struktur ścian żylnych, a także do ich trwałego poszerzenia, co przełoży się do powstania większej ilości pajączków. Jeżeli posiadamy aktywne choroby żylne, masaż bańką chińską może okazać się bardzo bolesny.

Jak zadbać o układ żylny?
Masaż bańką chińską jest niekoniecznie polecany osobom z niewydolnością żylną, jednakże istnieje kilka kroków, dzięki którym można zadbać o swój układ żylny. Codziennie zalecana jest aktywność fizyczna - niekoniecznie ciężka, wystarczy spacer lub pływanie. Koniecznie należy unikać długotrwałego przebywania w pozycji siedzącej lub stojącej. Warto również stosować rajstopy uciskowe oraz pończochy, które są dobrane z odpowiednią siłą ucisku. Oczywiście niezwykle ważne jest wykonywanie regularnych badań okresowych w gabinecie lekarza flebologa, który oceni stan żył i dobierze indywidualne działania profilaktyczne.

Dodaj swoją opinię
Twoja ocena ogólna:
Opinie (0)

Zobacz również

Skleroterapia jest nowoczesnym zabiegiem i tzw. z...
Problemy z naczynkami dotyczą szerokiej grupy os...
Obrzęk tłuszczowy jest często postrzegany jako ...
Usieciowany kwas hialuronowy do wolumetrii ZFill d...
W przypadku problemów żylnych niezwykle wa...
Przewlekłe lub nagłe bóle kręgosłupa są czę...