Zobacz również:

Masaż bańkami chińskimi, dla kogo?

Masaż bańkami chińskimi, dla kogo?

Masaż bańką chińską jest niezwykle popularnym trendem pielęgnacyjnym, szczególnie wśród Pań, które chcą zminimalizować widoczność cellulitu, a także zwiększyć elastyczność oraz jędrność skóry. Warto skonsultować zabieg masażu chińskiego z lekarzem flebologiem, który stwierdzi czy zabieg będzie bezpieczny dla zdrowia pacjenta, czy jednak przyczyni się do pogorszenia stanu żył.

Zalety masażu
W niektórych przypadkach masaż bańkami chińskimi wspomaga pracę krążenia obwodowego i jest świetnym sposobem na walkę z uczuciem ciężkich nóg, wszelkimi zastojami żylnymi, jak również sprzyja detoksykacji. Bańkę chińską szklaną lub plastikową przykłada się do ciała i wykonuje koliste, delikatne ruchy szczególnie wokół węzłów chłonnych - dochodzi do zwiększenia podciśnienia w układzie żylnym, co pomaga w odprowadzeniu limfy i przyczynia się do redukcji obrzęków.

Trendy medycyny wschodniej, a niewydolność żylna
Jednakże masaż bańkami chińskimi nie jest dla wszystkich, ponieważ jak już wspomnieliśmy, wytwarza podciśnienie, które przyczynia się do znacznego poszerzenia naczyń skórnych i odessania krwi z głębszych partii żylnych do tych położonych tuż przy powierzchni. Takie działania mogą doprowadzić do znacznego zniszczenia struktur ścian żylnych, a także do ich trwałego poszerzenia, co przełoży się do powstania większej ilości pajączków. Jeżeli posiadamy aktywne choroby żylne, masaż bańką chińską może okazać się bardzo bolesny.

Jak zadbać o układ żylny?
Masaż bańką chińską jest niekoniecznie polecany osobom z niewydolnością żylną, jednakże istnieje kilka kroków, dzięki którym można zadbać o swój układ żylny. Codziennie zalecana jest aktywność fizyczna - niekoniecznie ciężka, wystarczy spacer lub pływanie. Koniecznie należy unikać długotrwałego przebywania w pozycji siedzącej lub stojącej. Warto również stosować rajstopy uciskowe oraz pończochy, które są dobrane z odpowiednią siłą ucisku. Oczywiście niezwykle ważne jest wykonywanie regularnych badań okresowych w gabinecie lekarza flebologa, który oceni stan żył i dobierze indywidualne działania profilaktyczne.

Dodaj swoją opinię
Twoja ocena ogólna:
Opinie (0)

Zobacz również

Oceń przychodnię
jako pierwszy
Oceń przychodnię
jako pierwszy

Żylaki miejsc intymnych to problem, który dotyka...
USG Doppler jest nieinwazyjnym badaniem pozwalają...
Układ krwionośny jest szczególnie narażo...
Masaż bańką chińską jest niezwykle popularnym...
Czy wiesz, że webinary są wybierane przez blisko...
Flebologia to dziedzina medycyny, która w ostatni...